כתיבה שיווקית

איך היה פעם?

תפוחים ב 5 שקלים…, עוף בשקל….., שתי חולצות במחיר של חולצה אחת. פעם היו צועקים בשוק מבצעים, בחנויות בקניונים היו שלטים עם מבצעים לסוף עונה, עיתונים עם 80% פרסומות. פעם כשדיברו על המילה הכתובה התייחסו לספר טוב או מאמר בעיתון.

איך היום?

היום, המילה הכתובה היא הכתיבה השיווקית, המסר, הרעיון, המבצע.
אמנות המילים, היצירתיות שבכתיבה הם אלו שגורמים ללקוחות שלנו להישאר בדף הנחיתה או האתר שלנו.

מה הם היסודות עליהן מושתת הכתיבה השיווקית?​

תוכן איכותי ומעשיר

זמן השהייה של הלקוחות באתר שלכם חשוב לדירוג של גוגל, לכן התוכן צריך להיות מעשיר ומעניין. בטקסט תשלבו קישורים לאתר שלכם לנושאים רלוונטיים וכך הלקוח יישאר אצלכם הרבה זמן.   

מילות מפתח, מילות חיפוש וזנב ארוך

מילות חיפוש וזנב ארוך הן השפה של רב האנשים, הדרך בה הרב מחפש מוצר מסוים. גוגל יודע לאתר את המילים הללו בטקסט וכך מקדם את האתר שלכם.

חוק המשפט הראשון, הפסקה הראשונה והאחרונה

חוק המשפט הראשון, הפסקה הראשונה והאחרונה:  רב האנשים זוכרים את ההתחלה והסוף לכן חשוב להכניס מסר חשוב בתחילת הכיתוב ובסופו, כיתוב שיגרה להמשיך לקרוא עוד ועוד.

לא לשכוח למה כותבים

אתם לא כותבים ספר או שיר, יש לכם מטרה והמטרה היא הנעה לפעולה. אתם רוצים שאנשים ירכשו את המוצר, שאנשים יישתמשו בשירות שלכם. אל תפחדו להשתמש בלשון ציווי, תתנו הנחיות, "מלא פרטים", "צור קשר", אנשים לא נבהלים מזה, זאת השפה כיום.     

ניסוח הצורך של הלקוח מההתחלה

"מחפשים מכונת כביסה? הגעתם למקום הנכון."

אל תשקרו ללקוחות

אל תבטיחו הרים וגבעות כי אנחנו רוצים לקוחות חוזרים וקבועים, תסבירו על המוצר, תפרטו את היתרונות שלו, למה כדאי להשתמש בשירות שלכם, אל תציפו התנגדויות ואם ישנה התנגדות שכיחה למוצר שלכם ואתם יכולים להדוף אותה תכתבו גם.

מידע רלוונטי לצורך של הלקוח

יצירת ערך, הכנסת מידע, טיפים, דוגמאות, רכישת האמון של הלקוח בידע שלכם לתת למשתמשים הרגשה שאתם איתם.

תתייחסו לחוויה של הלקוח

יש לכם רוטב שאתם רוצים לשווק, אל תכתבו כמה אחוזים יש לכל מרכיב ברוטב תכתבו את החוויה , "רוטב מתוק ללקק את האצבעות" .

זמן של משתשמשים הוא זמן יקר

כתיבה ממוקדת, חלוקה לפסקאות ברורה, כותרות, יש אנשים שקוראים רק כותרות, יש שמתעמקים, הכתיבה צריכה לשרת את כל סוגי האוכלוסייה.

השתמשו במילות תועלת

רווח, בבלעדיות, קל, קל להכנה, נגיש, זול, חינם, מזמינים היום מקבלים מחר, המילים הללו יוצרות גירוי ורווח מידי לקורא. תוכן איכותי ומעשיר:
זמן השהייה של הלקוחות באתר שלכם חשוב לדירוג של גוגל, לכן התוכן צריך להיות מעשיר ומעניין. בטקסט תשלבו קישורים לאתר שלכם לנושאים רלוונטיים וכך הלקוח יישאר אצלכם הרבה זמן.

מילות מפתח לא על חשבון תוכן

גוגל לא אוהב שמכניסים מילים סתם, הרובוטים של גוגל בודקים את התוכן ויכולים לזהות כיתוב שאינו קשור למסר העיקרי שאותו רוצים להעביר, שתילת מילים לא במקום אינה טובה. לא כל אחד הוא קופירייטר, שהמילים יוצאות לו מהשרוול עם מסר חד וחלק. יש כאלה שצריכים להמתין למוזה שתגיע אליהם כדי לכתוב, יש כאלה שזה פשוט החוזקה שלהם, תיצרו קשר ואשמח לכתוב לכם.

מוכן להביא את העסק שלך לגבהים חדשים?

מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם