קידום אתרים אורגני SEO

מה זה קידום אורגני SEO?

SEO ראשי תיבות של Search Engine Optimizations. 

מגוון פעולות רחב המאפשר לנו לשפר את מיקום האתר באינטרנט בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש, במיוחד של גוגל, מנוע החיפוש הגדול בעולם.
SEO התחיל בשנת 1997. מי חשב אז שהאינטרנט יהפוך למה שהוא היום, במיוחד בכל כל מה שקשור לקידום אתרים.

במנוע החיפוש של גוגל מופיעות 10 תוצאות ראשונות בדף (אורגניות). התוצאות הראשונות יהיו הרלוונטיות בויתר על פי גוגל (אחרי תוצאות ממומנות).

מטרות? שלנו ושל גוגל:

המטרה שלנו

לנצח את המתחרים ולדרג את האתר שלנו במקום הראשון בגוגל.

המטרה של גוגל

לתת לגולש את התוכן הרלוונטי ביותר לכל שאלה.

מסקנה

כדי להיות במקום הראשון, נספק את התוכן הטוב והרלוונטי ביותר לשאלה.

איך עובד התהליך של קידום אתרים SEO:

גוגל עובד לפי אלגוריתמים שמשתנים כל הזמן כדי לייצר אופטימיזציה למחפש, כדי שהחיפושים יהיו מדויקים, נכונים, שהלקוח לא ימתין הרבה זמן עד שהאתר עולה. אני כותבת לכם מנסיוני ומתוך מה שלמדתי את הדברים העיקריים והחשובים שלדעתי מקדמים אתרים בצורה נכונה.

יש מספר דברים שחייבים לקחת בחשבון בקידום אורגני כדי שגוגל יתיחס לאתר ויקדם אותו: איכות התוכן, כמות התוכן, קישורים באתר, מיתוג, ותק, מהירות ומבנה האתר, התאמה לסמארטפונים, נגישות, ועוד.

שלב 1 - בתהליך הקידום

הכרת העסק שלכם:

כדי לייצר אתר טוב, השלב הראשון והחשוב ביותר לדעתי הוא להכיר אתכם, להכיר את העסק, במה העסק שלכם מתעסק, מה המוצרים שלכם, מה המיצוב שלכם, האופי של העסק, הכרת המתחרים, הכרת האתרים שלהם ולהתחיל לאפיין את האתר שלכם.

אני גרה בלב העיר רמת גן, מול בורסת היהלומים. בקלות יכולה להגיע למי שמעוניין בקידום העסק שלו ברמת גן.

שלב 2 - בתהליך הקידום

אפיון האתר:
איך יראה האתר, העיצוב שלו, כתיבת התוכן,שפת התכנות של האתר.

מחקר מילות מפתח וגם ביטויי זנב ארוך:
מה אנשים מחפשים, איזה מילים רב האנשים מקלידים כאשר מחפשים מוצר דומה למוצר שלכם. תזכרו, אנחנו לא מדגם מייצג ואנחנו שבויים בהנחות יסוד על העסק שלנו והדרכים בהן אנשים מגיעים לעסק שלנו.

לא תמיד אנחנו צודקים ולכן צריך להשתמש בכלים של גוגל ולמצוא את מילות החיפוש מתאימות לכם. לקידום אורגני טוב נעוץ במציאת המילים הנכונות לעסק שלכם. לפעמים יש מילים בודדות ולפעמים זה יכול להגיע למאות מילים. המילים הללו צריכות להיות רשומות בטקסט בדרך לא מאולצת ונכונה, צריך להכניס את הביטויים נכונים בטקסט. 

מנוע החיפוש של גוגל יודע למצוא את המילים הללו באתר שלכם ובדרך הזאת לקדם אתכם. ביטויי זנב ארוך הם ביטויים ביחס ארוכים המכילים חלק ממילות המפתח וכאשר האדם מקליד אותם ברב המקרים הוא יודע בדיוק מה הוא מחפש וכך מגביר את סיכויי המכירה שלכם.

שלב 3 - בתהליך הקידום

קביעת אסטרטגיית קידום:
צריך לקבוע אסטרטגיה טובה לקידום האתר שלכם, הכנסת מאמרים, הכנסת ציטוטים, ליצור עניין באתר. אם יש לכם עסק במספר ערים לשקול הכנת דפים נפרדים לכל עיר.

ניתוח המתחרים שלכם, להשתמש בחוזקות שלכם אל מול המתחרים. תזכרו, את הגלגל המציאו פעם אחת אח"כ במשך הדורות רק שיפרו והתאימו אותו לדרישות. האם אנחנו רוצים אתר מכירתי, אתר חנות או תדמיתי, תמצאו מה מבדל אתכם מהמתחרים ותשקיעו בזה. בתוך סל המוצרים שלכם מהו המוצר המוביל שמביא לכם את רב ההכנסות, כל זה ועוד יוצרים את האסטרטגיה שלכם בקידום.

שלב 4- בתהליך הקידום

קישורים חיצוניים:

את המושג חבר מביא חבר אתם בטוח מכירים, גוגל גם מכיר את זה בצורה טובה לכן, אם האתר שלכם מוזכר אצל מישהו אחר כנראה יש לכם את זה ואתם טובים, לכן, לקידום אורגני טוב ככל שרשת העכביש שלכם פרוסה בכמה שיותר אתרים הקשורים אליכם. 

את הקישורים ניתן לעשות באתרים של חברים, של בעלי מקצוע משלימים לדוגמא, גנן מקושר לקבלן תשתיות שמחובר ליצרן ומתקין גדרות ועוד, הקישורים הללו מקדמים אתכם ואותם, כתיבת כתבות לאתרי תוכן ועוד.

שלב 5- בתהליך הקידום:​

אופטימיזציה של האתר בקרה ושיפורים:

תמיד אפשר לשפר ולהשתפר. האופטימיזציה היא תהליך מתמשך שלעולם לא מסתיים. תמיד יש מה לשפר בתהליך ה SEO. ניתן לשפר מהירות, לעדכן את התשתית הטכנית של האתר, הוספת תוכן, הוספת קישורים, הוספת עוד ועוד פיצ'רים שישפרו את חווית המשתמש והערך המוסף אותו הצרכנים הסופיים מקבלים. רב המתחרים שלכם עושים את זה לכן אתם צריכים תמיד להיות צעד לפני ולחשוב קדימה איך לשפר את האתר.

בתהליך הבקרה והשיפור צריך למדוד המרות, לבדוק בגוגל אנליטיקס, גוגל קונסול ועוד כלי מדידה שעוזרים לבדוק ולהשוות את האתר שלנו לאתרים מתחרים.

מה היתרונות של קידום אורגני?

אם אתה לא שם אתה לא קיים: 

אם לא בונים את האתר נכון, אם לא מקדמים אותו אז בשביל מה צריך אותו. ככל שהזמן עובר יותר ויותר אנשים מחפשים את מה שהם צריכים בגוגל. התחרות על כל לקוח כל כך גדולה כך שאם לא משקיעים בקידום לא צריך אתר כי ממילא אף אחד לא יגיע אליו. 

קידום אתרים הפך להכרח בעולם העסקים של היום, לקידום אורגני מצויין לעסקים קטנים עם תקציב בינוני אשר משקיעים נכון את הכסף בקידום אורגני וממוקד. הפרמטרים נכונים להצלחה כיום אינם הכמות כמו שהיה בעבר (הרבה שלטי חוצות, הרבה מודעות טלויזיה) אלא האיכות של האתר והקידום.

קידום אורגני זה נכס שמשרת אתכם לטווח הארוך:

זה לא זבנג וגמרנו. קידום אורגני הוא תהליכי ודורש הרבה תכנון ומחשבה. ככל שמשקיעים מוקדם יותר באתר ובקידום אורגני כך רואים את התוצאות מוקדם יותר. צריך סבלנות ובסוף הסבלנות משתלמת ונהנים מטראפיק אורגני באופן קבוע שלא תמיד מצריך השקעה כספית גבוהה.

והכי חשוב זה - לפרסם למי שצריך אותך באמת

ישנם סוגים שונים של פרסום. פרסום תדמיתי אומר, כאשר יצטרכו פעם שירות כמו שלי יזכרו בי ויתקשרו, העסק שלכם נמצא תמיד בתת מודע. פרסום מכירתי של מבצעים פרסום נקודתי, פרסום אורגני מתאים גם לפרסום מכירתי וגם לתדמיתי. הפרסום מתאים למי שמחפש את המוצר או שירות שלכם, אתם לא מוציאים כסף כמו בפייסבוק לדוגמא, שמגיע גם לאנשים שאינם מחפשים את המוצר שלכם, רב הטראפיק מכירתי כיום מגיע דרך גוגל.

ומה תפקידי?​

התפקיד שלי הוא לגרום לכך שגוגל "יאהב" את האתר שלכם ויקדם אותו בצורה אורגנית כך שיגיע אל קהל היעד שלכם בצורה המיטבית, ליצור הרבה ביטויים פוטנציאלים, ליצור זנבות ארוכים כך שקהל היעד אשר מחפש את המוצר שלכם יגיע אליכם, הטראפיק יהיה איכותי וישרת אתכם לאורך זמן. כל זה נכון אבל, אסור אף פעם לנוח, כאשר הגענו לעמודים הראשונים בגוגל תמיד צריך לשמר את ההצלחה.

להפוך לשחקן מוביל במגרש של הגדולים: כל אחד יכול לבנות לעצמו אתר איכותי ולקדם את עצמו בגוגל, חנות רהיטים קטנה יכולה להתחרות עם רשת חנויות גדולה אם היא יודעת לבנות אתר נכון, לקדם את עצמה נכון ולהתפתח. 

בתקופת האינטרנט המשחק השיווקי השתנה ולא נדרש רק כסף וותק. עסק חדש עם אסטרטגיית אינטרנט נכונה יכול לפרוץ גבולות ולשחק במשחק של הגדולים. להופיע ראשון בגוגל או להיות בעמוד הראשון של גוגל זה החלום של רב העסקים. 

יש לקוחות פוטנציאלים שאף פעם לא מקליקים על קישור ממומן, בראייה שלהם עסק שמממן מודעות מעלה מחיר כדי להיות ראשון בגוגל, לכן הם מקליקים רק על עסקים שלא מממנים מודעות, ואם קידמתם נכון אתם נמצאים שם.

אז מה עדיף? קידום אורגני או קידום ממומן?

אין עדיף 🙂 גם קידום ממומן טוב וגם קידום אורגני טוב. הכל תלוי בתקציב ותוך כמה זמן  אתם רוצים שיראו את האתר והמוצרים שלכם .
כאשר התקציב מספיק ההמלצה שלי היא לעשות גם וגם תוך כדי בדיקה של אפקטיביות.
קידום אורגני מתאים לרב העסקים, קידום ממומן לא.
קידום ממומן מדיד יותר מקידום אורגני.
קידום אורגני הוא נכס שנשאר אצלנו הרבה זמן, הולך ומשתפר ככל שנתמיד ונתחזק אותו  בכתבות ובתוכן מתאים.
פעילות SEO באופן קבוע, עוזרת לרובוטים של מנועי החיפוש לסרוק ולמצוא את האתר בקלות, דבר שנשמר לאורך זמן ונותן לכם תגובות לאורך כל השנה.

מוכן להביא את העסק שלך לגבהים חדשים?

מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם