קידום אתרים ממומן PPC

קידום אתרים ממומן PPC

מערכת הפרסום גוגל אדס, היא מערכת הפרסום הגדולה בעולם בשיווק הדיגיטלי. מיליוני מפרסמים, בעלי עסקים, בעלי מוצרים ומשווקים עצמאיים עושים שימוש בערוצי השיווק השונים שהמערכת מציעה מדי יום. 

PPC ראשי תיבות  Pay Per Click בעברית תשלום עבור לחיצה על האתר.

בשפה מקצועית, לקידום ממומן.

מה זה קידום ממומן?

קידום ממומן זאת דרך שיווקית באינטרנט אשר מטרתה הגברת התנועה (טראפיק), הנכנסה לאתר שלכם ממנועי חיפוש השונים כאשר מנוע החיפוש המוביל כיום הוא גוגל. קידום ממומן בגוגל מכוון תוצאה והמפרסם משלם אך רק על המודעה שלו כאשר לקוח פוטנציאלי לחץ העלייה.

הערך של כל מילת חיפוש נקבע על פי מידת האטרקטיביות שלה, כמות החיפושים הספציפיים של המילה ע"י הגולשים השונים. ככל שמחפשים מילה מסוימת יותר כך מחירה עולה והמפרסמים יוצרים תחרות ביניהם שמעלה את המחיר של המילה.

מתי משתמשים ומתי כדאי להשתמש בקידום ממומן:​

הדרך המהירה והממוקדת ביותר להגיע ללקוחות היא לקידום ממומן. אתם רוצים ליצור חשיפה ראשונית לעסק, האתר שלכם עדיין לא התקדם מספיק בקידום אורגני, החגים הגיעו יש לכם מבצעים מיוחדים, סוף העונה ואתם רוצים שלקוחות יראו אתכם, זה הזמן לעשות קידום ממומן בגוגל. קידום ממומן מצויין בשני מצבים: האחד כאשר יש לנו מטרות קצרות בזמן או כאשר אנחנו רוצים להוביל את השוק יש לנו תקציב פרסום גבוה.

מה היתרונות של פרסום ממומן?

אחד היתרונות בניהול קמפיין גוגל נכון ומקצועי בגוגל אדס היא האפשרות למקד את הפרסום לפי ערים שונות, אזורים גיאוגרפים, לפי גילאי המחפשים שידועים לגוגל, מין ועוד פרמטרים שעוזרים לגוגל למצוא את הקהל הרלוונטי לכם. אתם יכולים לקבוע באיזה יום ובאיזו שעה ביום תפורסם המודעה שלכם בגוגל.

במהלך הקמפיין, ניתן לבצע מעקב אחר התוצאות שלו, לבצע שינויים והתאמות, לייעל את הקמפיין ואפילו לשפר את אחוזי ההמרה ובכך להחזיר את ההשקעה טוב יותר.

פרסום ממומן במנועי חיפוש מתאים לכל העסקים, עסקים מתחילים, ותיקים, עסקים עם תקציב פרסום גבוה ונמוך.

התפקיד שלי לשפר לכם את התוצאות ולהחזיר לכם את ההשקעה בדרך הטובה יותר.

איך גוגל קובע את ציון איכות האתר

האם המודעה רלוונטית לחיפוש:
האם יש קשר בין המודעה שלי לחיפוש שביצע המחפש, לדוגמא: אם אני רופא לב הוא לא יפרסם את המודעה כשמחפשים רופא נשים.

האתר שלכם או דף הנחיתה: בהתאם לשאילתת החיפוש של המחפש, האם האתר או הדף שלכם רלוונטים או לא, האם בדף שלכם יש אזכור לחיפוש או לא, האם האתר או הדף מממש את מה שהובטח למחפש.

משך זמן הביקור בדף הנחיתה: משך הזמן בו הגולשים נמצאים באתר שלכם חשוב מאוד. זה מראה על איכות האתר, על הרלוונטיות, על העניין שיצרתם אצל הלקוחות. אתר שעוזבים אותו מהר מקבל ניקוד נמוך. אתר שנמצאים הרבה זמן הניקוד גבוה.

שיעור הקלקה על הדף/ אתר:

בשפה מקצועית CTR, click-through rate המשמעות של זה היא מספר הפעמים בהם משתמשים הקליקו על האתר שלכם ביחס למספר ההופעות שלו אצל המחפשים. אם לדוגמא המודעה הוצגה 100 פעמים אבל הקליקו עלי רק 20 פעמים אז ה CTR שלה הוא 20% בלבד.  המחיר, החלק השני של הנוסחה נקבע כפי שציינתי לפי האטרקטיביות של מילת החיפוש. 

חיפוש search:

אני מניחה שכבר חיפשתם פעם משהו בגוגל, וראיתם בתחילת העמוד על התוצאות האורגניות או בחלק התחתון של העמוד בתוצאות החיפוש את המילה מודעה מודגשת בד"כ עד 4 תוצאות כאלה בעמוד. כדי לפרסם בדרך הזאת צריך לבחור ביטוי כלשהו  שקשור לעסק שלכם , ביטוי מפתח, מילת חיפוש משמעותית, כותבים טקסט, נותנים כותרת למודעה, תנאי בסיסי, לא לשכוח לשלם לגוגל ו….יש לכם מודעה באוויר, בהתאם לקריטריונים שפירטתי קודם תקבלו גם תנועה לדף או לאתר שאקדם לכם.

מודעות בנכסי גוגל:

לגוגל יש נכסים ברב אתרי התוכן באינטרנט. גוגל קונה שטחי פרסום ברב אתרי התוכן בעולם, אתרים כמו ynet, הארץ, גלובס, cnn, ועוד אתרים רבים מקומיים, ארציים  ועולמיים, אתרים בעלי תוכן המתחלף ומעניין אוכלוסיות שונות. בנוסף לגוגל יש נכסים השייכים לו: ג'ימייל ויוטיוב. בכל אחד מהנכסים הללו ניתן לפרסם בדרכים שונות. פרסום בנכסי גוגל נקרא מודעות Display. מודעות אלו מאפשרות לי לנהל לכם קמפיינים ממוקדים בהתאם לצורך שלכם. מודעות של Remarketing בהן אני עוקבת אחרי היסטוריית הגלישה של הלקוח הפוטנציאלי ומבצעת טרגטינג על החיפושים שלו. כאשר יפתח  אתר תוכן, פתאום יראה מוצר אותו חיפש כמה דקות לפני. ניתן לפרסם לפי ביקורים באתר ועוד. הפרסום יכול להיות באמצעים שונים כמו תמונות, סרטוני וידאו ביוטיוב ועוד.

מודעות טקסט:

חלק מהנכסים של  גוגל הם אזורי תוכן באתרי תוכן outbrain, tabula ועוד. לדוגמא: כאשר מישהו רוצה לטייל באיטליה פתאום רואה כתבה בוואלה על רומא והוותיקן בטבולה או אאוטבריין, הכתבה ממומנת ונותנת פרסום סמוי למשרד נסיעות שמוכר כרטיסים לוותיקן, חברת תוספי תזונה שמפרסמת כתבה על כושר ועוד. טקס שכתוב נכון מביא תוצאות. הרבה גולשים נמנעים מלצפות במודעות באתרי התוכן בדרכים שונות, בדרך הזאת של כתבות,  אני מגיעה ללקוחות המעוניינים בתוכן.

יוטיוב youtube:

מי מאיתנו לא צופה בסרטונים, שומע מוזיקה דרך יוטיוב. יוטיוב שייך לגוגל ולכן גוגל מאפשר לנו לפרסם ביוטיוב מודעות שונות: מודעות טקסט, מודעות עם תמונה ובעיקר סרטוני וידאו. מודעות ביוטיוב  לפעמים מעצבנות כי אנשים ממתינים על החץ שמאפשר להם לגלוש כמה שיותר מהר לתוכן שהם חיפשו, לכן צריך לדעת להפיק סרטונים איכותיים עם מסרים קצרים וברורים. אני עובדת עם אנימטורים ומפיקי סרטים שמכירים את התחום. יחד אנחנו יודעים להתאים סרטונים לקהל היעד אותו טרגטנו יחד.

ולסיכום,

קידום ממומן חשוב לעסק בטווח הקצר והארוך. הקידום הממומן מאפשר לכם להגיע לקהלי יעד מהר ונכון בהתאם לתקציב שאנחנו נקבע מראש. העבודה מתבצעת דרך קמפיינים מתוחכמים ברשת החיפוש של גוגל. דרך הקידום הממומן, נמשוך ביחד לקוחות חדשים לעסק ולמוצרים שלכם, באמצעות ניצול מנוע החיפוש הענק בעולם, נבצע פרסום מדויק לשאילתות החיפוש הרלוונטית שמשתמשים ולקוחות פוטנציאליים מבצעים בכל שניה ביממה. 

נבצע מחקר ואפיון מקיף של מילות מפתח, כוונות רכישה ובאמצעות קריאייטיב חכם ובעל פוטנציאל המרה, נבנה מודעות שיתפסו את המשתמש רגע לפני רכישה. נקים קמפיינים ויזואליים ברשת המדיה של GOOGLE הכוללת מיליוני אתרים, דפי חדשות, בלוגים, ספקי מייל כמו GMAIL, יוטיוב- כלל שותפי המדיה, מגיעים לחשיפה פוטנציאלית של 90% ממשתמשי האינטרנט ברחבי העולם. 

נבצע שימוש באפשרויות ייחודיות להגדרת מיקוד, מילות מפתח בתכני אתרים וכותרות, טירגוט מדויק של קהל יעד רימרקטינג- שיווק מחדש- כדי לגרום למשתמשים, הלקוחות הפוטנציאליים לשים לב למותג/ מוצר/ שירות שאתם מציעים ולשקול לממש את המבצעים/מוצרים שאתם מציעים וכך לנקוט פעולת המרה חיובית.

מוכן להביא את העסק שלך לגבהים חדשים?

מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם