מחקר מתחרים

מה זה מחקר מתחרים?

אם לא נלמד ונחקור מה עושים אחרים, מתחרים או עסקים דומים, כדי להגיע להישגים העבודה תהיה קשה הרבה יותר ולא בטוח שתניב תוצאות.

חקירה ביקורתית של המתחרים יכולה לשפר את הישגי העסק שלנו, ללמוד מה כן ומה לא לעשות.

אנחנו כל הזמן משווקים בין מתחרים לבינינו, כל הזמן מנסים להשתפר, אחת הדרכים היא חקר מתחרים.

אין כמו גוגל ופייסבוק לחקור מתחרים.

הכל פרוס לנו מול העיניים: נראות האתר, המבצעים, מה מדגישים מה מבליטים ומה לא, מהו סדר הופעת המוצרים (כנראה שאם זה לא לפי א-ב אז זה לפי סדר מכירה), באיזה מילים משתמשים המתחרים, האם האתר שלהם תדמיתי או מכירתי, מה אני מוכר ומשווק טוב והמתחרים  לא מתייחסים כמוצר חשוב.

פעם כל חברת סופרים כמו שופרסל, היתה מעסיקה אנשים שילכו, יבדקו מחירי מתחרים בחנויות, יסתובבו שעות עם עגלה ויקנו או שלא מוצרים, כיום אתרי המכירה של הסופרים מספקים את כל הידע.

חקר המתחרים מתבצע בכל הפלטפורמות: בגוגל בודקים לגבי אתרים ודפי נחיתה, האם המתחרים מפרסמים ממומן או רק אורגני, האם נמצאים במקומות אטרקטיביים בגוגל ועוד. ברשתות חברתיות מחפשים את החברות ובודקים כמה פוסטים, מה האיכות שלהם, האם מצורפים להם דפי נחיתה, מה המבצע השבועי שהעלו, האם תמונות קרוסלה או סרטונים.

חקר מתחרים זה לחיות את העסק, להבין אותו ולנסות להיות צעד אחד לפני כולם.    

 כחלק מניתוח מתחרים, אני מבצעת ניתוח swot חוזקות, חולשות, הזדמנויות ואיומים.

אני לומדת את העסק שלכם, את המתחרים, מה החוזקות שלכם אותם צריך להדגיש בכתיבה ובפוסטים, מה החולשות שצריך להצניע ולדעת להתמודד איתן, אם יש שאלות מלקוחות, איזו הזדמנות נמצאת בפתח ואיך אני מממש אותה ואיזה איום יש לעסק שלי ביחס למתחרים האחרים.

הכלים הדיגיטליים יקרים יחסית לעסק קטן ולכן, אני מבצעת אותם בשבילכם ב zefo,  Rank Tracker, Google Search Console ועוד. 

אשמח אם תשלחו לי את שם האתר שלכם ללא מחויבות אעזור לכם לדעת היכן אתם ממוקמים וביחד לעזור לכם להתקדם. 

 

מוכן להביא את העסק שלך לגבהים חדשים?

מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם