קידום ברשתות חברתיות

כולנו נמצאים ברשתות החברתיות

אגלה לכם סוד, מי שיצר את הרשתות הללו רוצה להרוויח כסף. אגלה לכם סוד יותר גדול: הוא גם רוצה שאתם תרוויחו.
ברשתות החברתיות יש הרבה מאוד אפשרויות לפרסום ושיווק שעוזרות לעסק שלכם גם בקידום ממומן וגם בקידום אורגני.

שיווק ברשתות החברתיות מעניק הזדמנויות

הזדמנות שמשתמשים של רשת חברתית יהפכו להיות לקוחות שלנו, אפשרות לשמירה על קשר עם לקוחות, לקבל הודעות ולענות, לייצר אינטראקציה חיובית עם לקוחות חדשים וישנים, ניתן לחזק את הנאמנות למותג ע"י פוסטים שמעלים באופן קבוע, ליצור עוקבים ולספק להם עניין.

חלון ראווה

רשתות חברתיות הן חלון הראווה של העסק שלנו. המודעות שאנחנו מכניסים לרשתות מראות ללקוחות את אופיו של העסק, יצירתי, דינמי, צעיר, תזזיתי ועוד.

משפר SEO במנועי חיפוש

הדרך בה אתם מופיעים ברשתות החברתיות, כמות הפוסטים והעניין שאתם יוצרים יכול גם לשפר את המיקום שלכם במנועי חיפוש. 

השקעה קטנה יחסית

ניתן להתחיל לפרסם בתקציבים קטנים ולאט לאט להגדיל. שיווק אורגני בקבוצות, שיווק בעזרת חברים ברשתות ועוד.

יצירת עניין

כאשר יש לגולשים שיחה (צ'אט) במסנג'ר ניתן להעביר להם מסרים שונים, לשלב בקמפיינים השונים שעושים בפייסבוק, ניתן לייצר שיחה של הלקוח ושלכם במסנג'ר, במקרה הזה ככל שהתגובה תהיה מהירה יותר כך סיכויי ההצלחה גדולים יותר.

שיווק רוחבי

יש לקוחות שמכירים את העסק שלהם, יש משתמשים שמגיעים אליכם כי חיפשו את המוצר שלכם בגוגל. יש לקוחות שכאשר יראו את המוצר במקרה בפרסום בפייסבוק או ברשת אחרת יתעניינו, יתלהבו, ירצו אותו עכשיו או בעוד חודש. אתם תהיו בתת מודע שלהם. כאשר אתם מטרגטים קהל יעד מסוים אתם יוצרים בדיוק את האפקט הזה.

מודעות במסנג'ר

העלאת פוסטים באופן קבוע מראה שהעסק רציני ומשקיע, מתפתח וחושב על הצרכן. אם משתמשים עוקבים אחריכם זה מצויין, אם משתפים את הפוסטים זה מעולה, אם הפכתם לבעלי סמכות בתחום מסוים זה יעזור לכם להגדיל את יחס ההמרה. יצירת קשר עם מעצבי דעה יכול לשפר את החשיפה.

 

פרסום בפייסבוק

רקע על פייסבוק

כאשר מדברים על רשתות חברתיות המילה הראשונה שעולה היא פייסבוק ולא סתם. פייסבוק נמצאת איתנו בכל מקום ולחשוב שהיא קיימת רק משנת 2007.מעל שני מיליארד משתמשים פעילים שמתקשרים עם חברים וקבוצות, מסרים הופכים את פייסבוק לאחת הפלטפורמות הגדולות ביותר לשיווק ופרסום, דרך מצוינת ליצירת לידים.

לפייסבוק יש מגוון רחב וצורות שונות לפרסם. המטרה להגדיל את הטראפיק לעסק וליצור לידים בשריים.

האלגוריתם של פייסבוק

אלגוריתם הפרסום של פייסבוק משתנה ומטייב את עצמו כל הזמן. מצד אחד זה מקשה על המפרסמים, ומצד שני מי שיודע לעקוב אחר השינויים ומתעדכן כל הזמן יכול למצוא בהם תועלות רבות.

לפייסבוק יש הרבה חוקים. כללים ברורים של מה מותר ומה אסור לעשות, באיזה אזורים יכולה להיות המודעה, ועוד. חוסר ידע והבנה יכול לעלות הרבה כסף וגם לא להניב את היחס ההמרה הרצוי וחבל, לכן כדאי לעבוד עם מומחים בתחום. 

טרגוט מודעות

אתם הצלפים ופייסבוק הוא הכוונת. אתם מחפשים קהל יעד ממוקד: נשים בנות 30 עד 40 מאזור המרכז הגרות 10 ק"מ מבורסת היהלומים, מתעניינות באופנה. אתם בהתחלה לא רוצים להשקיע סכום גדול בפרסום כל שבוע ולפרסם רק בימי חול. תתנו לפייסבוק נתונים והמודעה תגיע רק לנשים הללו.

מה הם סוגי המודעות ברשת החברתית פייסבוק?

סוגי המודעות משתנים בהתאם לתקציב, בהתאם לאמצעי ההמחשה שיש לנו, בהתאם למטרה.

 מודעות לידים

התפקיד העיקרי: אסוף דטה בייס.
יוצרים ניוזלטר מעוצב ומסוגנן היטב. יוצרים גירוי להירשם ולהשאיר פרטים, חוסכים ללקוח זמן, הוא מקליד ואתם חוזרים אליו. יוצר מחויבות הדדית. חשוב להפנות מודעות מהסגנון הזה לקהל ממוקד לפי האלגוריתם של פייסבוק.  

מודעת וידאו מוסרטת

מניסיון, מגיב יותר ממודעת תמונה, העניין גדול יותר וחווית המשתמש דינמית וגדולה יותר.
 

 

מודעות חוויה מהירה

יצירת חוויה מיידית מיועדת לקיצור מרחק בין מסר ולקוח, נטענת מהר. מיועדת לנייד. תמונה או סרטון בגודל מלא, ניתן לעשות עיצובים שונים.   

מודעת תמונה

חשוב להקפיד על היחס תמונה מלל. לפייסבוק יש חוקים ברורים בנושא. מודעת תמונה יכולה להיות כזאת שכאשר לוחצים עלייה עוברים לאתר או דף נחיתה.תמונה יכולה להיות להמחשה בלבד.
את התמונה ניתן למקם במספר מקומות בעמוד, ניתן לחבר מספר תמונות וליצור מודעות קרוסלה מתחלפת כל הזמן.  

מודעות דינמיות

אם יש אנשים שהתעניינו באתר או באפליקציה שלך, התחילו קנייה וסיימו לפני הרכישה, קנו באתר שלך, מודעה דינמית היא מודעה מעולה בשבילם. יש לכם מלאי ורוצים לקדם ולחסל אותו. המודעה  נראית כמו מודעה רגילה, תמונה, קרוסלה. משתמשים בתמונות מהקטלוג שלכם באופן אוטומטי. פייסבוק יודע להציג מוצרים שצפויים להשיג את ההמרות הטובות יותר, כמו מוצרים שצפו בהם משך זמן ארוך יותר באינטרנט ובפייסבוק. מודעות דינמיות משתמשות ב -BigCommerce  ב-Magento ב-WooCommerce וב-Shopify של פייסבוק.

מודעות אוסף מודעות

במודעה אחת אתם מראים קולקציית תמונות בזוויות שונות, בצורות שונות, מוצרים דומים ועוד. במודעה כזאת ניתן לתרגם גלישה למכירה ע"י לחיצה על התמונה והגעה לחנות הוירטואלית שלכם או במידה ואין לכם חנות לבצע את הרכישה, הרכישה יכולה להתבצע  בדף שלכם בפייסבוק מבלי לעזוב אותו .  

פרסום באינסטגרם

רקע על אינסטגרם

יותר ממיליארד משתמשים פעילים באינסטגרם, דרך נוספת להגיע לקהלים חדשים. אינסטגרם יוצרת חיבור רגשי בין המשתמשים השונים.
פרסום באינסטגרם מתחיל בבניית דף אינסטגרם ויצירת עוקבים לפוסטים.
פרסום אינסטגרם ניתן לפרסם במספר דרכים INSTAGRAM ADS.

 מודעות תמונה

כמו בפייסבוק גם באינסטגרם אנשים אוהבים סרטונים.

בסרטון צופים בממוצע הרבה יותר זמן מאשר בתמונה. השימוש בסרטונים הולך ועולה בזכות העובדה שהם יעילים יותר. סרטון טוב צריך להפיק, לתכנן, ליצור את האווירה הנכונה, לביים ולערוך. הדבר מצריך השקעה גם בכסף, אבל בד"כ זה משתל., אורך הסרטון המקסימלי הוא עד 60 שניות. היעילים יותר עד 30 שניות, גם בקמפיין אינסטגרם משתמשים בכפתורים שונים שנמצאים באפליקציה .

מודעת וידיאו

הצגת תמונות וסיפור. חולקים את התמונה עם קהל גדול ורחב לא רק העוקבים שלכם.
עם מודעת תמונה באינסטגרם המסר הוא שיווקי תדמיתי ומיתוגי. במערכת ההפעלה של האינסטגרם יש מספר כפתורים שהם אלטרנטיבות לפרסום: כפתורים להזמנה, לחיוג החל, ליצור קשר, כפתור איך להגיע, ועוד.
וריאציה משוכללת למודעות תמונה זה מודעות קרוסלה בהן מציגים יותר מתמונה אחת, מזיזים את התמונות לפי סדר. כל תמונה גם יכולה להפנות לאזור אחר: אחת לדף נחיתה רגיל והשנייה ליצירת לידים, ועוד.  

 מודעות סטורי

מודעות של 15 שניות משתלטות על המסך, מוצגות לגולשים בתוך חלקות סטורי של אנשים שהם עוקבים באינסטגרם, אתם מפנים את תשומת לב הגולשים אליכם, טרגוט קהלים שונים ב Story Ads.
מודעות סטורי יעילות לזמן מוגבל בגלל האופי של היסטורי שאורכו עד 24 שעות. 
אופן הקלקה ב story ads שונה ממודעות רגילות.
המסך נגלל וכך מעבירים לאתרים חיצוניים: אתרי רכישה שונים, דפי נחיתה, ניתן. לאסוף לידים אם מייצרים טופס לעיצוב לידים. 

פרסום בלינקדין

רקע על לינקדין

רשת חברתית של ארגונים, נושאי תפקידים, מחפשי עבודה, פרסום B2B, פניה אישית לגולשים, פרסום ממוקד. לינקדין מצויינת ליצירת שיתופי פעולה עסקיים, דרך מצויינת לחיפוש עובדים, להגיע לבעלי תפקידים בחברות .
בלינקדאין צריך לייצר פרופיל אישי, פרופיל מקצועי.

מהי שיטת הפרסום בלינקדין

שיטת הפרסום דחיפה Push.
מפרסמים לקהל שטירגטנו כבעל עניין פוטנציאלי גם בלי שביצע חיפוש על סמך הפרופיל האישי שלהם. טירגוט בהתאם לתפקיד, אזור גיאוגרפי, השכלה, חברות בהן עבד, כישורים מיוחדים. את הטירגות ניתן לעשות לרשימת חברות שמופיעה בלינקדאין.

ישנן מספר דרכים לפרסם בלינקדאין תוך קידום תוכן, תמונות, סרטונים, פרסום תוכן שיווקי. התוכן יופיע אצל משתמשי רשת מטורגטים בדף של העדכונים, משם ההפנייה לעמוד החברה שלכם בלינקדאין. בדרך הזאת אתם חושפים תוכן לקהל יעד ספציפי גדול. הגדלת כמות הלידים והתנועה, יצירת הנעה לפעולה עם טפסים ליצירת לידים, שליחת דואר לקהל היעד.

פרסום ביוטיוב

רקע על יוטיוב

יוטיוב מנוע חיפוש שני לאחר גוגל, מוביל בחיפושי מדיה בעולם. עולם הסרטונים בדיגיטאל הולך וגדל ויוטיוב איתו.סרטונים מביאים טראפיק גדול יותר מתמונות ויוצרים יותר אהדה, הבעיה שיצירת סרטון יותר קשה, דורשת מחשבה, יצירת תסריט, מיקום, תפאורה.

כיום כאשר לכולנו יש מסרטה במובייל , תוכנות עריכה בסלולר, הכנת סרטונים הופכת לפשוטה הרבה יותר.

איך המערכת עובדת היום?

הפרסומים מעלים דרך המערכת גוגל אדס Google Ads, ניתנים למדידה. עבור כל סרטון נצפה יוטיוב גובה כסף. קחו בחשבון שסרטון בדרך כלל ממוקד לפי בקשת המחפש ביוטיוב. מי שלא נמצא בקהל המטרה שלכם לא צופה בסרטון, אם מי שקיבל את הסרטון דילג עליו עם החץ לא נורא, משלמים רק על מי שלא דילג על הסרטון וצפה בו 30 שניות. צופה אמיתי trueview, ביוטיוב משלמים לפי CPV, תשלום לפי צפיות.

לאחר שהכנתם תסריט, צילמתם סרטון, עכשיו אתם רוצים להעלות אותו. כדי להעלות סרטון צריך שיהיה לכם ערוץ יוטיוב משלכם אליו יעלה הסרטון שעשיתם.

סרטוני in stream

עד 30 שניות, פרסומות עליהן ניתן לדלג לאחר 5 שניות, התשלום CPV יגבה מכם רק אם הצופה בסרטון לא דילג עליו. זאת הפרסומת הנפוצה ביותר ביוטיוב, מופיע לפני הסרטון במהלכו ובסופו .

סרטונים קצרים

עד 6 שניות. סרט בשיטת באמפר אדס הוא קצר ולא ניתן להפסיק אותו. העריכה שלו תכליתית, העברת מסר קצר וענייני. קשה לייצר סרט כזה בגלל קוצר הזמן. היתרון שלו שאי אפשר להפסיק אותו והצופה רואה עד הסוף. החסרונות הגדולים הם הזמן הקצר והעובדה שמשלמים גם אם הצופה לא רצה לצפות. ב 2019 נכנסה אפשרות של סרטונים באורך 15 שניות שאי אפשר לדלג עליהם .

פרסומות סרטונים קופצים

פרסומת המופיעה על גבי סרטון שפועל בצורת פופ אפ ולא מפריעה לו, הצופה יכול ללחוץ על ה X ולבטל את המודעה.

סרטוני Video Discovery

סרטוני וידאו דיסקברי ממומנים מודגשים כדי לא לבלבל את הצופה, כמו בגוגל אדס.

מודעות סרטוני Outstream

מופיעות בסלולר בלבד מחוץ ליוטיוב באתרים ובאפליקציות אחרות של גוגל.

מוכן להביא את העסק שלך לגבהים חדשים?

מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם